• Slider Resimleri
  • Slider Resimleri
1 2 3 4

Fondöten Nasıl Sürülür?


Fondöten sürülmeden önce cildin uygulamaya hazırlanması gerekir. Bu işlem için nemlendirici özelliğe sahip bir makyaj altı baz kullanılabilir. Uygulamaya başlamadan önce ciltte leke, yara, sivilce vb kusurlar var ise bir kapatıcı veya dermokit içeren bir kamuflaj paleti ile bu kusurlar kapatılmalıdır. Genellikle bu kusurları örtmek için fondöten yoğun sürülür, bu düşünce aksine hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet verir. Çünkü yoğun sürülen fondöten, kişinin yüzünde dışarıdan kolaylıkla fark edilebilecek bir tabakanın oluşmasına neden olur.

Fondöteni yüzünüze birkaç şekilde uygulayabilirsiniz. Bunlardan en çok tercih edilenler; fondöten fırçası veya sünger ile uygulamanın yapılmasıdır. Kullandığınız fondötenin sıvı yoğunluğuna göre tercihinizi yapabilirsiniz. Bizim önerdiğimiz liquid bir fondötenin bir fondöten fırçası ile sürülmesi ve yine bir liquid fondöten fırçası ile homojen dağıltılmasıdır. Kullandığınız fondöten katıya yakın bir yoğunluğa sahip ise fondöten süngeri ile uygulabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi fondötenin homojen bir şekilde yüze iyice dağıltılmasıdır.

Yine en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri ise fondötenin yüzde maske şeklinde görülmemesidir. Bu durumu engelemek için yüzün dış kısımlarına doğru homojen geçişler yapmak gerekir. Örneğin çene bölgesinden boyun bölgesine bir geçiş yapabilir ve doğal bir görüntü elde edilebilir. Uygulama sonrası yüzünüzdeki fondöteni naturel göstermek için transparan pudra kullanabilirsiniz.

Rimel Nasıl Sürülür?


Bayanların günlük kullanımda en çok tercih ettiği ürünlerden birisdir rimel. Rimel uygulaması çok zor olmamakla beraber ince detaylara sahiptir. Öncelikli olarak bir önceki günde kullandığınız rimele ait hiç bir kalıntının kalmaması gereklidir. Göz makyajınızı akşamdan temizliyorsanız buna özen göstermelisiniz. Üst kirpiklerinizin açısı istediğiniz gibi değilse bir kirpik makası yardımıyla istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Kirpik yapınıza göre rimel seçimine dikkat etmelisiniz. Yoğun kirpik yapısına sahipseniz silikon/ince yapıda, daha seyrek kirpik yapısına sahip iseniz fırçalı/kalın yapıda bir rimel tercih etmenizde fayda var. Rimeli uygulamaya başlamadan önce fırça üzerinde gördüğünüz fazlalığı elinizin dış yüzeyine sürerek alabilirsiniz. Rimeli, ilk olarak üst kirpiklere uygulayarak kullanabilirsiniz. Hacimli kirpikler için üst kirpiniğiniz yukarı kısmından ve dipten uç kısımlara doğru uygulayanız. Daha sonra rimeli yine üst kirpiğinizin alt kısmından(aşağı bakan) ve dipten uçlara doğru sağ-sol zigzag hareketleri ile çekiniz.

Üst kirpik uygulamasından sonra alt kirpiğe geçtğinizde rimelinizin uç kısımıyla rimelinizi alt kirpiklere sürünüz. Bu işlemleri rimeliniz kurumadan her defasında ikinci kat olarak yapabilirsiniz. Diğer göze geçmeden yani rimeliniz kurumadan makyaj çantanızda bulunan kirpik fırçası ile kirpiklerinizde bulunan fazla rimeli alınız. Böyle topaklanmayı engellemiş olursunuz.

Yüz kontürü ve aydınlatma nasıl yapılır?


İnsanlar anatomik olarak farklı yüz tiplerine sahiptirler. Yüz tiplerinin belirlenmesi ve belirlenen yüz tiplerine uygun kontürün yapılması, kusursuz bir makyajın temelini oluşturacaktır. Kontürleme yüzdeki istenmeyen bölgelerin(burun, elmacık kemiği, çene, alın vs) gölgede bırakılarak kapatılması için yapılan bir ışık-gölge/makyaj hilesidir. Yüz kontürleme tekniği ile estetiksiz ve uğraşsız bir şekilde ideal yüz tipine kavuşmak söz konusudur. Yüz kontürünün ilk aşaması yüz tipini belirlemektir. Yüz tipi belirlendikten sonra uygun kontür tekniği uygulanır ve böylece ideal bir yüz tipine sahip olunur.

Yüz tipi belirlemede izlenecek yol şu şekildedir: Öncelike yüz düz bir şekilde tutulur ve yüzü kasmadan bir fotoğraf çekilir. Daha sonra bu fotoğrafta çene ucuna, çene çıkıntılarına, şakaklara ve alın tarafında saçların bitiş notlarına birer nokta koyulur. Daha sonra bu noktalar birleştirilerek çerçeve oluşturulur. Böylece yüz şeklinin şablonu oluşturulmuş olur.
Yüz tipleri oval, üçgen, kare, uzun, ters üçgen, yuvarlak, kalp vs olarak çeşitlendirilir. Kendi oluşturduğunuz şablonu bu şekillerle karşılaştırarak yüz tipinizi kolayca tespit edilebilirsiniz.

*Oval yüz bunlardan en ideal kabul edilen yüz şeklidir. Yapılan kontürleme işleminin amacı da yüzün oval yüz şekline yaklaştırılmasını sağlamaktır. *Yuvarlak yüz şekli için yapılacak kontürleme, yan kısımlardan dikey olarak yapılmalıdır.

*Kare yani köşeli yüz şekli için yapılacak kontürleme ise köşeli olan alın ve çene kısımlarına bronzer/koyu tonda kapatıcı sürerek arka plana atılmasıdır.

*Üçgen yüzde ise alın kenarlarına kontürleme yapmak yeterlidir.

*Ters üçgen yüzde, elmacık kemiklerinin altından başlanarak çene çıkıntısına kadar kontürleme yapılır. *Uzun yüzde ise alındaki saç diplerinden başlanarak hafif bir kontürleme yapılır. Çene de ise uç kısma bronzer/koyu kapatıcı sürülür.

Oval yüz en ideal yüz şekli olarak kabul edilir. Oval yüzde kontürleme yapmaya gerek kalmadan sadece alın ve göz altlarının aydınlatıcı ile aydınlatılması mükemmel bir görünüm için yeterli olacaktır. Kontür için kremsi yapıdaki Newmacy 15'li, Newmacy 10'lu ve Newmacy 20'li Kontür Paletinin yanı sıra 6'lı Toz Kontür Paletini kullanabilirsiniz.

Aydınlatıcı olarak ten renginden bir iki ton açık olan bir aydınlatıcı tercih edilmelidir. Yüz kontürlemenin kolayca uygulanabilmesi için kontür/fondöten fırçası veya açılı bir fırça da kullanılabilir. Newmacy 10'lu fırça setinde aradağınız tüm fırçaları bulabilirsiniz.

Allık nasıl sürülür?


Yuvarlak ve dolgun bir yüze mi, yoksa ince hatlı ve kemikli bir yüze mi sahipsiniz? Elmacık kemikleriniz belirgin mi yoksa değil mi? Yüzünüzü daha dar yahut daha uzun mu göstermek istiyorsunuz? Doğru renk tonlarında, uygun bir fırçayla ve en uygun teknikle uygulanmış allıklar, yüzünüzde mucizeler yaratacaktır. Kontürleme kısmında anlattığımız yüz tipinizi belirleme adımlarımı izleyip yüz tipinizi belirleyiniz. Yüz tipinize uygun olarak aşağıda anlatılan tekniği uygulayınız.

Yuvarlak yüz : Yanaklar ve genel olarak yüzün geniş olduğu bu tipte, fırçayı V çizecek şekilde uygulamalısınız. Bu şekilde yüzünüz daha uzun görünecektir.

Kare yüz : Kare alın, geniş elmacık kemikleri ve belirgin çene çizgisi, kare yüzlerin karakteristik özellikleridir. Kare çenenin etkisini yumuşatmak için, gözlerinizin merkezini bulun, elmacık kemiklerinizle nerede birleştiğine bakın ve allığı oraya uygulayın, daha sonra şakaklarınız yayın. Alın ve çenenize de yumuşak geçişler halinde az bir miktar allık uygulayın. Bu uygulama ile yüzünüzün kareliğini yumuşatmış olacaksınız.

Dikdörtgen yüz : Dikdörtgen yüzler, kare yüzün daha uzun halidir. Alın da en az çene çizgisi kadar geniştir. Elmacık kemiklerinize belirgin şekilde uygulayacağınız allığınızın, burun ucundan daha aşağı sınıra taşmamasına dikkat edin.

Oval yüz : En ideal yüz tipidir. Alın, çeneye göre daha geniştir. Elmacık kemikleri daha belirgin ve çene yapısı yumuşak hatlıdır. Bu yüz tipinde allığınızı, en çok göze çarpan kısma yani elmacık kemiklerine ve şakaklara uygulayın. Böylece, elmacık kemiklerinizi daha da çok vurgulamış olacaksınız.

Üçgen yüz : Bu yüz tipinde geniş bir alın yapısı ve dar bir çene kontürü vardır. Elmacık kemikleri ise hayli belirgindir. Fırçayı elmacık kemiklerinizden şakaklara doğru V şeklinde uygulayın. Kaş altından yüzün merkezine doğru da az miktarda allık uygulayın. Böylelikle yüz oranlamasında dengeyi de sağlamış olacaksınız.

Allık sürmenin püf noktaları iyi bilindiği taktirde, makyajınız ve ifadeniz de kusursuz görünecektir.